خبر اختصاصی پیوستن یوآن چین به باشگاه ارزهای سرآمد جهان

شروع موضوع توسط maryam_eco2003 ‏1/12/15 در انجمن اقتصادی

 1. maryam_eco2003
  مدیر مسئول
  پشتیبانی و فنــی تیم ترجمه اختصاصی آفتابگردان

  تاریخ عضویت:
  ‏21/8/15
  ارسال ها:
  392
  تشکر شده:
  2,567
  امتیاز دستاورد:
  98
  جنسیت:
  زن
  شغل:
  معلم

  دوست عزیز، برای استفاده از تمامی مطالب مجله لطفا از طریق این لینک ثبت نام کنید.

  دوست عزیز، برای استفاده از تمامی مطالب مجله لطفا از طریق این لینک ثبت نام کنید.

  رئیس صندوق بین المللی پول از تشخیص پیشرفت پکن در تقویت سیستم پولی و مالی این کشور سخن گفت.

  یوآن چین قرار است به سبد ارزهای سرآمد دنیا و مورد استفاده صندوق بین المللی پول (IMF) قرار گیرد، تا جاه طلبی های اقتصادی پکن را افزایش دهد.
  سهامداران صندق بین المللی پول مستقر در واشنگتن به یوآن به عنوان پنجمین عضو سبد حق برداشت مخصوص (SDR)، در کنار دلار، ین ژاپن، پوند استرلینگ و یورو، رأی دادند.
  کریس لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول، روز دوشنبه گفت که وارد شدن یوآن به این سبد، نقطه عطف مهمی در فرایند ادغام چین در سیستم مالی جهانی بود. "همچنین در سالهای گذشته پیشرفت مقامات چینی در اصلاح سیستمهای پولی و مالی معلوم شد. ادامه و افزایش این تلاشها باعث ایجاد سیستم پولی و مالی قوی تری خواهد شد، که به نوبه خود از رشد و ثبات چین و اقتصاد جهانی حمایت می کند."
  چین، برای اینکه صندوق بین المللی پول یوآن را به سبد ارزهایش اضافه کند، اعمال نفوذ (لابی) کرده بود، که از آن [مبلغ] برای وام دادن به وام گیرندگان معتبر استفاده شده است. رأی نمایندگان کشورهای عضو صندوق بین المللی پول در حمایت از این حرکت برای پکن نقطه عطفی بود، که همواره در پی هم ردیف کردن یوآن با دلار امریکا و ایفای نقش رو به رشد در اقتصاد جهانی بوده است.
  پس از مطرح شدن این پیشنهاد توسط اعضای IMF در ابتدای این ماه، تحلیلگران به شدت انتظار داشتند که رأی گیری به نفع یوآن پیش رود. لاگارد در تأیید این دیدگاه گفت به نظر می رسد که یوآن با شرایط مهمی از جمله تلقی "یک ارز آزاد" روبرو است.
  معمولاً سبد SDR هر پنج سال توسط هیأت اجرایی صندوق بین المللی پول (IMF) مورد بازبینی قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که "منعکس کننده ی اهمیت نسبی ارزها در تجارت جهانی و سیستم های مالی است". این وزن ها در طول زمان تعدیل می شوند و در هر بازبینی ممکن است ارزهای جدیدی به آن اضافه شود. بر اساس این تصمیم، یوآن در اکتبر سال آینده وارد این سبد می شود.
  صندوق بین المللی پول در نتیجه گیری آخرین ارزیابی گفت: "وارد کردن یوآن، با تنوع بخشیدن به سبد SDR که بیشتر نمایانگر ارزهای مهم دنیا شده است، جذابیت این سبد را افزایش می دهد.

  ترجمه گروه خبر اقتصادی
  لطفاً اخبار اختصاصی آفتابگردان را با لینک آن منتشر کنید.
   
  • با تشکر با تشکر x 3
  • درجه 1 درجه 1 x 1
  بارگذاری...
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.