1. برای استفاده از همه امکانات مجله، حتماً عضو شوید!
    بستن اطلاعیه

خبر اختصاصی فیس..بوک و بشردوستی؛ من به روش خودم پیش می روم!

شروع موضوع توسط maryam_eco2003 ‏4/12/15 در انجمن اقتصادی

1. maryam_eco2003
    مدیر مسئول
    پشتیبانی و فنــی تیم ترجمه اختصاصی آفتابگردان

امتیاز دستاورد:
    98
    فیس..بوک و بشردوستی؛ من به روش خودم پیش می روم!

زوکربرگ روش دیگری برای به اشتراک گذاشتن یافت!

دوست عزیز، برای استفاده از تمامی مطالب مجله لطفا از طریق این لینک ثبت نام کنید.

بسیاری از مردم از رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن اخبار وقایع مهم استفاده می کنند.

در اول دسامبر، رئیس فیس.بوک، مارک زوکربرگ، در ادامه ی سنتی که خودش برای ساخت آن کمک کرد، وقتی با همسرش، پریسیلا چان، تولد دخترشان را در سایت شبکه های اجتماعی اعلام کردند، گفتند که سهم بزرگی از ثروت طول عمرشان را خواهند بخشید. حدود 99 درصد از سهام مالکیت آنها در فیس..بوک، به ارزش روز 45 میلیارد دلار، صرف ابتکار چان زوکربرگ (CZI) می شود. هدف آنها، آنطور که نوشته اند، بهبود اوضاع جهان برای دخترشان و نسلهای آینده است.

از این به بعد، این حرکت به زوکربرگ اجازه می دهد که ثروتش را به جای کنترل شخصی، واگذار کند، به گونه ای که تمام حق رأی خود را با تمام سهامش به CZI منتقل کند. او پیش بینی می کند کنترل سهامداران فیس..بوک "درآینده ای قابل پیش بینی" برایش بماند و تصمیم دارد تا سقف 1 میلیارد دلار سهام فیس..بوکش را هرسال به مدت سه سال واگذار کند، با بفروشد.

زوکربرگ هنوز خیلی از اولین تکنولوژی تیتان برای واگذاری میلیاردها دلار برای فعالیتهای بشردوستانه، دور است، اما مسیر او اندکی با مسیر بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت متفاوت است. بنیاد بیل و ملینا گیتس به عنوان مؤسسه خیریه ثبت شده است، ولی CZI زوکربرگ یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) خواهد شد. البته خیریه بودن، معافیت مالیاتی را هم در پی خواهد داشت. شرکتهای با مسئولیت محدود می توانند بدون محدودیت لابی کنند، زوکربرگ گفته است CZI درگیر موضوعات سیاسی خواهد شد.

انعطاف پذیری دیگر LLC به آن اجازه می دهد که آزادانه در سرمایه گذاری های سودآور شرکت کند که اثرات اجتماعی بزرگی هم دارد. در این مورد، زوکربرگ ها از پیِر امیدیار (Pierre Omidyar)، بنیانگذار eBay، بازار آنلاین اینترنتی، پیروی می کنند، که با وجود محدودیتهای خیریه بودنش، رشد کرد. آقای امیدیار اکنون نظارت شبکه امیدیار را برعهده دارد که بازوی سودآور و غیرانتفاعی دارد. ویل فیتزپاتریک، طراح این ساختار هیبریدی (ترکیبی)، ادعا می کند که شاخه سودآور راحتتر می تواند در اموری سرمایه گذاری کند که به سرعت قابل اندازه گیری باشد. او سرمایه گذاری در یک فانوس خورشیدی را مثل میزند که هزینه ای کمتر از 10 دلار دارد، یعنی مردم لازم نیست سوختهای نفتی خطرناک بسوزانند و دستیابی به آنچه او می گوید، از نظر تکنیکی برای یک بنیاد خصوصی، دشوار است.

ترجمه گروه

لطفاً اخبار اختصاصی آفتابگردان را با لینک آن منتشر کنید.

• با تشکر با تشکر x 9
    بارگذاری...
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.